Strona Główna · Systemy alarmowe · Telewizja Dozorowa CCTV · Oferta · Katalog Produktów · Kontakt Czerwiec 06 2023 19:14:43
Losowa fotografia
Telewizja Dozorowa CCTV
Telewizja Dozorowa CCTV


Kamery

Oferujemy wiele typów kamer od najtańszych czarno-białych płytkowych lub kopułkowych po zaawansowane kolorowe kamery kompaktowe z dobieranymi do potrzeb obiektywani typu dzień-noc.

Kamery kopułkowe stosowane są do montażu we wnętrzach budynków. Ich przeciętne walory techniczne z powodzeniem rekompensuje niska cena. Dostępne są wersje kolorowe i czarno-białe.
Kamery te zwykle wyposażane są w szerokokątny obiektyw ze stałą ogniskową ok. 3 – 3,5 mm.

Do zastosowań zewnętrznych polecamy kamery kompaktowe kolorowe i czarno-białe, wyposażone w wymienne obiektywy. Najczęściej stosowanym typem obiektywu jest obiektyw ze zmienną ogniskową od 3,5 mm do 8 – 12 mm z automatyczną przysłoną (auto iris). Do kamer kolorowych pracujących w trybie dzień – noc stosuje się obiektywy z soczewką asferyczną, która niweluje efekt „nieostrego obrazu” w warunkach słabego oświetlenia lub doświetlania promiennikami podczerwieni. Zestaw kamera obiektyw umieszczany jest w hermetycznej podgrzewanej obudowie i montowany na ścianie ew. Maszcie. Kamery mogą być zasilane napięciem 12, 24 lub 230V.

Rejestratory

Obrazy z kamer mogą byc zapisywane w rejestratorach cyfrowych na twardych dyskach.
Rejestratory budowane sa do obsługi 4, 8, 16 kamer. Czas zapisu uzależniony jest od kilku czynników:
- pojemności dysków
- prędkości zapisu (ilości zapisywanych klatek na sekundę)
- jakości obrazu (im wyższa tym krótszy zapis)
- formatu zapisu (MPEG, JPEG, AVI)

Rejestratory wyposażone są w wyjście sygnału wideo, pozwalające obejżec obraz na ekranie zwykłego telewizora. W wyższych wersjach stosowane są dodatkowo wyjścia VGA umożliwiające podłączenie bezpośrednio monitora komputerowego. Obsługa rejestratora podobna jest od obsługi magnetowidu, można zapis cofać, przewijać do przodu, robić stop klatki . Dodatkowo dostępne są tryby wyszukiwania według czasu i zdarzeń. Istnieje możliwośc nagrania interesującego fragmentu zapisu na płycie CD bądź DVD lub w nowszych wersjach przy pomocy USB na pamięciach przenośnych. Barsziej zaawansowane rejestratory oferują także możliwośc dostępu do zapisu poprzez siec LAN a także przez internet.