Strona Główna · Systemy alarmowe · Telewizja Dozorowa CCTV · Oferta · Katalog Produktów · Kontakt Czerwiec 06 2023 17:07:56
Losowa fotografia
Systemy alarmowe
SYSTEMY ALARMOWE


Oferujemy nowoczesne systemy alarmowe, których konstrukcja oparta jest na technice mikroprocesorowej. Montujemy urządzenia firm Paradox, DSC (autoryzacja) oraz Satel.


Sercem systemu alarmowego jest centrala alarmowa. W zależności od potrzeb użytkownika oferujemy centralki obsługujące od 4 do 256 linii alarmowych (czujników). Mogą one być przypisane do ośmiu podsystemów sterowanych niezależnie przez użytkownika.Do sterowania systemem alarmowym służy klawiatura – manipulator, wyposażona w zestaw przycisków sterujących i numerycznych. Informacje o stanie systemu mogą być wyświetlane w dwóch formach: przy pomocy diod świecących - klawiatura LED. Gdzie stan systemu i linii jest sygnalizowany przez zapalenie odpowiednich diod.
Przy pomocy wyświetlaczy LCD w prostszej wersji ikony pojawiające się na ekraniku lub w bardziej zaawansowanej wersji alfanumeryczny wyświetlacz 2 x 16 znaków.


Dla osób zainteresowanych bardziej zaawansowanymi systemami sterowania oferujemy manipulatory z graficznym wyświetlaczem LCD z możliwością wyświetlania rzutów pomieszczeń objętych ochroną przez system alarmowy.


Czujniki alarmowe:
Najbardziej popularnym czujnikiem stosowanym w systemach alarmowych jest pasywny czujnik podczerwieni PIR popularnie nazywany czujką ruchu. Jego działanie oparte jest na wykrywaniu promieniowania podczerwonego emitowanego przez organizmy żywe. Dodatkowo temu promieniowaniu musi towarzyszyć także ruch osoby.
Wachlarz czujników PIR jest bardzo szeroki.

Od najprostszych i najtańszych czujek z analogowym wzmacniaczem i torem obróbki sygnału:
Poprzez czujniki wyposażone w cyfrowe systemy analizujące sygnały docierające z detektorów:
Aż do cyfrowych czujników podczerwieni zintegrowanych z czujnikami mikrofalowymi. Stosowane są one w miejscach narażonych na powstawanie „fałszywych” alarmów, np.: duże hale magazynowe, pomieszczenia z automatycznie włączanymi urządzeniami wentylacyjno- klimatyzacyjnymi.
Oferujemy także czujniki tolerujące obecność małych i średnich zwierząt. Tak więc osoby, które posiadają zwierzęta w domu nie muszą już rezygnować z ich powodu z systemu alarmowego.
Czujniki te tolerują zwierzęta o wadze do 40 kg.
W naszej ofercie znajdują się także czujniki:
- udarowe - do zabezpieczania szyb wystawowych
- czujki dymu
- czujki gazu
- kontaktrony - czujki otwarcia drzwi, okien itp.

Naszą ofertę uzupełniają zaawansowane systemy ochrony obwodowej, dzięki której intruz jest już wykryty na terenie posesji zanim zbliży się do chronionego budynku. Stosowane są w tych przypadkach zewnętrzne czujki PIR oraz bariery podczerwieni.
Na życzenie użytkownika montujemy przyciski napadowe w formie pilotów radiowych o zasięgu do 100m, które mogą być użyte w razie zagrożenia.

Systemy alarmowe, które instalujemy możemy podłączyć do stacji monitorowania alarmów, która w razie otrzymania od systemu sygnału alarmowego powiadamia w zależności od potrzeb, osoby wskazane przez użytkownika, policję straż pożarną lub agencję ochrony.